صفحه اصلی شهدا و جانبازان زندگینامه شهداء زندگی نامه شهید محمد حسین غریبی
زندگی نامه شهید محمد حسین غریبی مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط رضا اتابکی   
دوشنبه ، 28 آذر 1390 ، 18:38

شهيد حاج محمدحسين غريبي فرزند سبزعلي پگاه 1333 در ديار سالكان و زاهدان و شاهدان و عارفان ميلاجرد قهرمان قد  هستي آراست و خاك عالم با عنبرين شبنم پيراست بر مسند و مركب جهان جلوس كرد و گوش جان با نواي اذان  معطر.  به خلوص چهره مشعشع و تابانش و با سرشك مظلوميت چشمانش قلب مضطرب و ديدگان منتظر پدر و مادر را از تشويش و انتظار رهانيد و هم به اوج شادي و شادماني رسانيد. چون انبياء و اوصيا  هم داس زراعت در كف داشت و به كشت و كار مشغول بود و هم به تحصيل مالوف. به گاه تجاوز كوركورانه كوردلان به وادي ايمان بيشه شيران سرزمين ايران اين شير ميدان باره طلب بر ادهم شب نهاد و دواعي و حوائج را لب بر لب. دل خونين زدام بلاي گردونه فاني كند و بي چون چند  راهي كارزار شد. هر دم بر لبانش ذكر شهادت بود و ذكر عنايت.

پس براي شادي روحشان و ارج نمودن به خونشان اين پيام را به كار بنديد.

آري شاخه پر برگ و بار و عاشق يار اين سرو آزاد بار ها و بار ها در جبهه ها سايه افكند و در عمليات والفجر مقدماتي حضور داشت و چندي نيز به بانه كردستان اعزام گرديد. و سرانجام براي بار سوم به شرق دجله اعزام و در عمليات بدر بتاريخ 24 اسفند ماه 1363 تير بي رحم كفر به شاخه لرزان شكر فرود آمد و چون نخل شاكر شاخه بر اعلا كشيد و روي بر اسماء بر باره تير تك شهادت سوار آمد و بر وطن دليل افتخار.

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."