صفحه اصلی اخبار سایت اخبار ميلاجرد تَن رنجور حوزه درمان میلاجرد در انتظار نسخه شفابخش
تَن رنجور حوزه درمان میلاجرد در انتظار نسخه شفابخش مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط رضا اتابکی   
يكشنبه ، 8 بهمن 1396 ، 10:55

با گذر زمان و با ارتقاء سطح علم و فناوری، مردم شهرستان کمیجان همانند مردم دیگر مناطق کشور انتظار دارند تا ضمن افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده در حوزه سلامت، شاهد توزیع عادلانه امکانات موجود در این عرصه هم باشند.


درمانگاه شبانه روزی بخش میلاجرد با ۱۷ اتاق در ۲ طبقه که توسط خیرین حوزه سلامت ساخته شد در اردیبهشت ۹۴ به بهره‌برداری رسید و روزانه پاسخگوی مراجعین بسیاری است.


البته این درمانگاه شبانه‌روزی به تنهایی پاسخگوی نیاز بیماران این شهر نیست چراکه از روستاهای دور و نزدیک برای دریافت خدمات درمانی ناچار به طی مسافت طولانی هستند که باتوجه به حجم بالای مراجعات، پذیرش همه مراجعه‌کنندگان امکان پذیر نیست. کم نیستند بیمارانی که با صرف ساعت‌های طولانی در صف نوبت‌دهی موفق به دریافت نوبت نمی‌شوند. 


یکی دیگر از مشکلات درمانگاه میلاجرد، کمبود نیروی سازمانی در بخش‌های مختلف است که نیاز به توجه جدی مسئولان دارد؛ علاوه بر آن مهم‌ترین مشکل این مرکز نبود داروهای مورد نیاز بیماران است به طوری که بسیاری از مراجعه‌کنندگان بایستی برای تهیه دارو به داروخانه‌های سطح شهر مراجعه کنند.


کمبود نیروی انسانی در بخش تزریقات و آزمایشگاه تشخیص طبی درمانگاه میلاجرد


محمدی یکی از مراجعین درمانگاه در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با گله‌مندی از وضعیت نوبت‌دهی به بیمارن در این مرکز درمانی گفت: متأسفانه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ هر روز تنها پذیرش بیماران اورژانسی در این مرکز درمانی انجام می‌شود و این اجحاف در حق دیگر بیماران و مراجعه‌کنندگان به این درمانگاه است.


وی ادامه داد: عدم وجود نیروی تزریقاتی آقا در ساعت پیک اداری در واحد تزریقات برای مراجعین آقا و نیز عدم حضور نمونه‌گیر خانم در واحد آزمایشگاه از مهم ترین مشکلاتی است که مراجعه‌کنندگان با آن مواجه هستند که با حقوق شهروندی هم در تضاد است.یکی از بانوان میلاجردی گفت: متاسفانه فضای محیطی واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای از واحد مراقبت سلامت مادران باردار و شیرده مجزا نیست و این مسئله از سوی بسیاری از مراجعه‌کنندگان پذیرفتنی نیست.


به طور کلی می‌توان حوزه سلامت را مهمترین و اولین دغدغه زندگی روزمره مردم برشمرد که بایستی مسئولان شبکه درمانی شهرستان‌های مختلف نسبت به این موضوع غفلت نکرده و به دنبال ارتقاء کیفیت سلامت، خدمات‌رسانی مناسب، ایمنی و اجرای عدالت در قالب یک نظام هدفمند سلامت و درمان باشند.فرماندار کمیجان:


تجهیز آزمایشگاه درمانگاه میلاجرد به دستگاه «اتوآنالايزر»


سیامک سلیمانی فرماندار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: درمانگاه میلاجرد از لحاظ زیرساخت ها و تجهیزات اوضاع مطلوبی نسبت به گذشته دارد؛ مهم‌ترین مشکل این درمانگاه عدم تکمیل چارت سازمانی است.


وی در ادامه افزود: با پیگیری‌های مستمر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در مرحله اخذ مجوز استخدامی هستیم که این مسئله خود نیز زمان‌بَر است، چارت سازمانی متناسب باید مصوب و ابلاغ شود تا امکان جذب نیروی استخدامی وجود داشته باشد.


فرماندار کمیجان تصریح کرد: درمانگاه شبانه‌روزی میلاجرد دارای تجهیزات مناسب در قسمت‌های مختلف است که ظرف چند روز آینده دستگاه «اتوآنالايزر» به آزمایشگاه درمانگاه افزوده می شود.مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان:


پیگیر رفع مشکلات و مطالبات مردم هستیم/فعالیت شبانه‌روزی درمانگاه منوط به دریافت چارت درجه2


طیبه رضایی عارف مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: تمامی خدمات بهداشتي درماني در بخش خدمات پزشكي احیاء، دندانپزشكي، اورژانس پزشكي ۱۱۵، تزريقات، بهداشت خانواده، خدمات مامايي، آموزش آمادگي زايمان، مشاوره ترك دخانيات، بهداشت محيط و حرفه اي، آموزش بهداشت در این درمانگاه به مراجعه‌کنندگان ارائه می شود.


وی با اشاره به تجهیزات این مرکز درمانی افزود: درمانگاه میلاجرد مجهز به تمامی تجهيزات آزمايشگاهی، دندانپزشكي و آمبولانس بوده و همچنین دستگاه «اتوآنالايزر» از محل کمک‌های خیرین حوزه سلامت تهيه و در اختیار درمانگاه قرار گرفته است.


رضایی تصریح کرد: در این مرکز درمانی 32 پرسنل درمانگاهی و فوریت های پزشکی و نیز چهار پزشک بصورت شیفت در گردش و همزمان دو پزشک در ساعات اداری و پیک مراجعات ارائه خدمات انجام می دهند، همچنین در این مرکز ۳ ماما در واحد بهداشت خانواده و مامایی فعالیت مستمر دارند.


وی ادامه داد: در حال حاضر تا صدور ابلاغ چارت شبانه روزي درجه ۲، اين مركز به عنوان مركز تك شيفته محسوب شده و مي بايست مثل بقيه مراكز از ساعت ۸ الي ۱۶ به مراجعین خدمات ارائه دهد در حالي که برای رفاه حال مردم خدمات به صورت شبانه روزي و خلاف ضوابط ارائه مي شود.


مدیر شبکه بهداشت و درمان کمیجان به سیستم نوبت دهی بیماران از ساعت ۱۴ الی ۱۶ اشاره کرد و افزود: در ساعت ۱۴ الي ۱۶ بدليل لزوم ارائه خدمات بهداشتي در روستاهاي تابعه به صورت دهگردشی (فامرين، نهرپشته، امامزاده عباس و حسين‌آباد) به بيماران اورژانسي در این مرکز خدمات ارائه می‌شود.


رضائی گفت: با توجه به شيفت ۲۴ ساعته در گردش نيروهاي تزريقات و پانسمان مركز ميلاجرد، امكان اضافه كردن سه نيروي مجزا برای تزريقات آقایان وجود ندارد و مطابق دستورالعمل كشوري پزشك خانواده، دو نيرو به آزمايشگاه ميلاجرد تعلق مي گيرد كه به محض اتمام زمان خدمت قانوني يكي از نيروها، نسبت به جايگزيني نيروي خانم اقدام خواهد شد.


مدیر شبکه بهداشت و درمان کمیجان خاطرنشان کرد: تفكيك واحد بهداشتي برای ارتباط كاري و ارائه خدمات بهداشتي مشاركتي به گروه هاي هدف منطقي نیست، اما با توجه به درخواست مسئولان محترم بخش تفكيك صورت گرفته كه در صورت اختلال ارائه خدمات، از اين مركز سلب تكليف خواهد شد.  


منبع : سلام کمیجان

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."