صفحه اصلی اخبار سایت اخبار ميلاجرد جاده فامرین-میلاجرد بلای جان مسافران
جاده فامرین-میلاجرد بلای جان مسافران مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط رضا اتابکی   
دوشنبه ، 22 آبان 1396 ، 10:51

حوادث جاده‌ای از جمله رویدادهای خبری هستند که همواره سرتیتر خبری رسانه‌های مختلف بوده‌اند. تصادفات یکی از مهم‌ترین علل بروز مرگ و میر در دنیا محسوب می‌شود و راه‌ها و جاده‌ها یکی از دلایل بروز تصادفات ناگوار است که شاهدیم سطح ایمنی راه‌ها از رشد روز افزون وسایل نقلیه عقب مانده است.

هزینه‌های سنگینی که عدم توجه به زیرساخت‌ها در بخش راه‌ها بر حوزه بهداشت و درمان تحمیل می‌کنند بی‌شک در رشد اقتصادی تاثیر منفی خواهد گذاشت. و متاسفانه در کشورهای در حال توسعه سطح ایمنی راه‌ها از سایر کشورهای دیگر پائین‌تر است.

شهرستان کمیجان در ۹۶ کیلومتری اراک واقع شدهاست و پنج محور ارتباطی آن که به شهرهای ساوه، همدان، اراک، خنداب و فرمهین منتهی می‌شود همیشه پر ترافیک بوده و هر ساله غیر استاندارد بودن این راه‌های مواصلاتی باعث بروز سوانح جاده‌ای منجر به فوت فراوانی می‌شود.

راه‌های مواصلاتی کمیجان از سال‌های قبل تا به امروز که این منطقه تبدیل به شهرستان شده است و چهاردهمین سال خود را سپری می‌کند از نظر سطح ایمنی در حد بخش یا مرکز بخش باقی مانده و ارتقا پیدا نکرده است.جاده فامرین- میلاجرد یکی از راه‌های مواصلاتی شهرستان کمیجان است که به مانند سایر جاده‌های این شهرستان کوچک از توجه مسئولان بی‌نصیب مانده است و تلفات سالانه این مسیر ارتباطی اعتراضات مردم منطقه را در پی داشته است.

وضعیت راه‌های ارتباطی روستایی هم در برخی از روستاها خیلی نسبت به جاده‌ها و راه‌های مواصلاتی شهرستان مناسب نیست و در اکثر موارد به علت نداشتن روکش آسفالت، تردد را برای ساکنین مناطق روستایی دشوار کرده است.

۹۰ درصد راه‌های روستایی کمیجان آسفالت شده‌

جعفری رئیس اداره راه و شهرسازی کمیجان در خصوص آخرین وضعیت راه‌های روستایی شهرستان کمیجانگفت: از حدود ۲۵۳ کیلومتر راه روستایی شهرستان کمیجان تنها روستای بالای ۵۰ خانوار «طرلان» هنوز آسفالت نشده است. با تخصیص اعتبار لازم برای این راه در سال جاری عملیات آسفالت آن اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به ۱۵۵کیلومتر راه روستایی آسفالت شده در شهرستان کمیجان گفت: بیش از ۹۰ درصد روستاهای کمیجان دارای حداقل یک راه آسفالت هستند.بهسازی جاده‌ها نیازمند افزایش اعتبار

جعفری اعتبار راه‌های روستایی شهرستان کمیجان در سال جاری را حدود ۲۰ میلیارد ریال مطرح کرد و افزود: کمبود اعتبارات در حوزه راه‌ها یکی از بزرگترین موانع در این بخش است.

رئیس اداره راه و شهرسازی کمیجان با اشاره به تعریض و روکش جاده آهنگران_ کمیجان گفت: در این محور در سال جاری ۵ کیلومتر از سمت اسفندان تعریض انجام شده و مابقی آن نیز در دست اقدام است.


اصلاح نقطه حادثه‌خیز محور میلاجرد- خاتم‌آباد

داودی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کمیجان گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کمیجان در طول ۶ ماهه نخست امسال اقدام به روکش آسفالت محور کمیجان- قهاوند به طول ۵ کیلومتر و کمیجان-فراهان به طول ۲/۵ کیلومتر کرده است.

داودی تصریح کرد: در سال جاری اصلاح نقطه حادثه خیز در محور میلاجرد-خاتم آباد در دستور کار اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان قرار دارد که در این زمینه اعتباري بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است و پس از انجام مناقصه و انتخاب پيمانكار عمليات اجرايي پروژه شروع خواهد شد.کمبود اعتبار در پرحادثه‌ترین محور میلاجرد

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان کمیجان با اشاره به روکش آسفالت محور خنداب-میلاجرد-كميجان گفت: روکش آسفالت محور خنداب-ميلاجرد بطول ٢٥ كيلومتر در سه سال گذشته انجام شده است، و براساس قراردادی با اعتبار یک میلیارد و 900 میلیون تومان در سال ٩٥ پیمانکار موظف به اجرای عملیات اسفالت ۱۰ کیلومتر این مسیر بوده است ولی  به دلیل عدم تخصیص اعتبار پس از اجرای ۳ کیلومتر روکش آسفالت محور حاضر به ادامه کار نشد.

داودی خاطرنشان کرد: قسمتی از این جاده حد فاصل روستاي فامرین-میلاجرد بسيار نامناسب است که در حال پيگيري برای تأمين اعتبار مبلغ300  میلیون تومان برای انجام روكش آسفالت هستیم که در این رابطه بیش از پیش نیازمند مساعدت ‌و کمک مسئولین استانی هستیم.

منبع : سلام کمیجان

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."