صفحه اصلی اخبار سایت اخبار ميلاجرد منشور اخلاقي و عملي شوراي اسلامي شهر ميلاجرد
منشور اخلاقي و عملي شوراي اسلامي شهر ميلاجرد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط محمدرضا ملکی   
دوشنبه ، 8 دی 1393 ، 20:30

منشور اخلاقي و عملي شوراي اسلامي شهر ميلاجرد

با سپاس خالق يكتا و سلام و درود به روح بلند حضرت امام خميني(ره) بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي ايران و ارواح پرفتوح شهداء انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس و با سلام و آرزوي طول عمر براي رهبر فرزانه انقلاب حضرت آيه ا... خامنه‌اي(دامت بركاته) و عرض سلام و خدا قوت خدمت مديران و مسئولين نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بالاخص مديران و مسئولين محترم استان مركزي و همشهريان عزيز.

نهم ارديبهشت‌ماه 1378 در تاريخ نظام جمهوري اسلامي ايران نقطه عطفي است تا مردم در چرخه تصميم‌گيري در امور مربوط به محل زندگي سهيم باشند و در اداره امور مشاركت نمايند و اين امر در قالب نهاد شورا تجلي پيدا كرد.

مردم ميلاجرد همگام با ساير نقاط كشور 4 دوره در انتخابات شوراهاي اسلامي شركت نموده و در واقع فلسفه شورا را پذيرفته و آن را جهت مدنيت لازم ديده و با اعتماد و اطمينان سكان امور را به دست منتخبين خود واگذار نموند. مع‌الوصف شوراي اسلامي دوره چهارم شهر شهيدان ميلاجرد با نصب‌العين قرار دادن اصول زير بعنوان منشور اخلاقي و علمي شورا پس از انجام مراسم تحليف از تاريخ 92/6/12 وارد عرصه فعاليت شورايي گرديد:

1- اخلاق اجتماعي: اساس دعوت پيامبر(ص) دعوت انسانها به اخلاق پسنديده است. متصف شدن به اخلاق پسنديده اجتماعي لازمه نهاد شورا است. چون شورا يك نهاد جمعي است و خرد جمعي تصميم مي‌گيرد و ميدان رقابت‌جويي و تك‌روي نيست. با استناد به آيه شريفه «فَبَشِّر عباد ِالذينَ يستَمِعونَ القولَ فَيتَّبِعون اَحسَنَه»  اخلاق اجتماعي يعني احترام به آراء ديگران و بررسي پيشنهادات و نظرات و در نهايت انتخاب بهترين نظر و اتخاذ تصميم منطقي كه راه رسيدن به كمال مطلوب را ميسر مي‌كند و تعامل، تفاهم و وحدت واقعي شورا را عملي مي‌نمايد.

2- آرامش مردم: در عصري زندگي مي‌كنيم كه مردم به اندازه كافي دغدغه فكري داشته و نياز به آرامش دارند. به فرموده مقام معظم رهبري «بايد آرامش براي مردم آورند نه اينكه فكرشان را خراب و آلوده كنند»

ما خود را ملزم نموده‌ايم كه تفاوت ديدگاه‌ها و اختلاف سلايق را به بيرون از شورا منتقل نكنيم كه سبب كاهش اعتماد مردم به شورا مي‌گردد و بلاي تفرقه را نازل مي‌كند.

3- رعايت قانون: با رعايت قانون و نهادينه كردن آن در شورا و شهرداري رفتارهاي تبعيض‌آميز و نگاه‌هاي متفاوت و ناعادلانه جاي خود را به عدالت اجتماعي و برابري مي‌دهد و عملكرد را مطلوب مي‌كند و مهمتر از همه عمل به اين مهم آرامش جامعه را مضاعف مي‌نمايد.

تشريح عملكرد، برنامه‌ها و دستاوردهاي شوراي اسلامي شهر ميلاجرد در يك سال گذشته

خداي را بر اين توفيق سپاسگزاريم كه يكسال با همدلي در نهاد شورا، خادم مردم عزيز شهر ميلاجرد بوده‌ايم. با استعانت از خداوند متعال امور محوله را دنبال نموده كه در اين فرصت جهت استحضار معروض مي‌دارد اينكه جامع‌ترين وظيفه شورا بررسي و شناخت كمبودها، نيازها و نارسايي‌ها در بخشهاي اجتماعي، فرهنگي، هنري، آموزشي، بهداشتي، اقتصادي و رفاهي حوزه انتخابيه و ارايه به مقامات مسئول ذيربط مي‌باشد. لذا در اين راستا شوراي اسلامي ميلاجرد با هم‌انديشي ضمن احصاء مشكلات، اهم مطالبات مردم را به محضر رياست محترم‌ جمهور، استاندار محترم مركزي و معاونين محترم استاندار، نمايندگان محترم مجلس شوراي اسلامي، مديران، مسئولين محترم ذيربط استان و شهرستان تقديم و با پيگيري مستمر بعضا مرتفع و موارد ديگر تحت پيگيري مي‌باشد كه ذيلا جهت اطلاع گزارش مي‌شود.

1- بنابر وظيفه ذاتي و قانوني اولين وظيفه شورا انتخاب شهردار است كه شوراي اسلامي بر اساس رايزني‌ها و تحقيقات، شهردار متخصص، مجرب با سابقه مديريتي درخشان، متعهد، دورانديش و حاضر در عرصه كار با پايبندي به منافع جمع و توسعه شهر را انتخاب نموده، نه شهردار مطيع و رفيق. عليرغم مشكلات مالي با مديريت صحيح، حاكم نمودن انضباط مالي و رعايت ضوابط شهرسازي به عمران و آباداني شهر توجه مضاعف شده است. جا دارد بدينوسيله از زحمات و اقدامات عمراني جناب آقاي حيدري شهردار محترم ميلاجرد تقدير و تشكر ويژه داشته باشيم. شورا ضمن نظارت بر خدمات عمراني شهرداري همواره يار و ياور و حامي شهردار بوده و خواهد بود و مهمترين و اصلي‌ترين دغدغه شورا و شهردار ميلاجرد ايجاد و تقويت منابع درآمدي پايدار جهت ارتقاء خدمات شهري و انجام امور زيربنايي شهر مي‌باشد. با توجه به اينكه شهردار محترم مستقلا عملكرد يكساله شهرداري را تفصيلا گزارش نموده از تكرار پرهيز مي‌شود.

2- ما هر چه بيان كنيم همه صرفا گزارشي از امور جاري شهر است اما شهر ما در ابعادي هم در معرض تهديد مي‌باشد. بايستي واقعيات محيط زندگي را قبول كنيم و شرايط امروز را در نظر بگيريم. نبايد آينده را فداي منافع آني كنيم بلكه بايد برنامه‌اي براي آتيه ترسيم نموده تا كارهاي زيربنايي انجام شود.

همشهريان عزيز...!

ميلاجرد از يك محروميت عميق رنج مي‌برد و جادوي عقب نگه داشتگي، فاصله اين شهر را با شهرهاي ديگر استان، روزبه‌روز بيشتر مي‌كند. بيشترين آسيب وارده بر پيكره نحيف ديار ما از اقتصاد ناپايدار سرچشمه مي‌گيرد و راهكار مقابله با اين ناهنجاري كمرشكن ايجاد اشتغال در بسترهاي مناسب مي‌باشد. در احصاء مشكلات و چاره‌انديشي، فرزندان شما در شورا اشتغال و اقتصاد و توجه جدي به دغدغه‌هاي معيشتي را در اولويت قرار داده و ضمن در نظر گرفتن پتانسيل‌ها ايجاد ناحيه صنعتي، مجتمع گلخانه‌اي و مجتمع دامداري را پيگيري نموده‌اند.

با عنايت به بحران آب در حوزه كشاورزي و بروز مشكلات اقتصادي جهت جلوگيري از افزايش نرخ بيكاري و جلوگيري از مهاجرت، ايجاد ناحيه صنعتي و .... امري ضروري است. به ضرس قاطع بايد گفت اشتغال و اقتصاد سالم، پايه توسعه شهري، خودباوري، تحول فكري، فرهنگي، اجتماعي و مذهبي مي‌باشد.

پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايند :

اَلّلهمَّ بارَكنا فِي الخُبزِ، فَاِنَّهُ لولا الخبزُ ما صَلَّينا وَ لا صُمنا وَ لا اَدَّينا فرائضَ رَبِّنا»(وسائل الشيعه ج 12 ص 17)

"خداوندا براي ما درباره نان بركت عطا فرما زيرا اگر نان نباشد نه نماز مي‌خوانيم و نه روزه مي‌گيريم و نه واجبات پروردگارمان را ادا مي‌كنيم"

با تامين بستر اشتغال، براي جوانان فرايند شغل، مسكن و ازدواج فراهم مي‌گردد و سپس جوان مسئوليت‌پذير مي‌شود و وظايفش را نسبت به خود، مردم و جامعه و جهان و آفريدگار جهان مي‌داند و انجام مي‌دهد و احساس هويت مي‌كند و ارزش او به ميزان اثربخشي در حيات جامعه بالا مي‌رود.

همشهريان عزيز ... !

با همكاري شما شرايط لازم براي سرمايه‌گذاري فراهم مي‌شود و انشاء‌الله مشكل اشتغال جوانان حل خواهد شد و شهر در مدار توسعه قرار خواهد گرفت، لذا مي‌طلبد آگاه شويد و آگاه كنيد تا درست تصميم بگيريم و بعدا اي كاش نگوييم كه اي كاش واژه‌اي بيش نيست.

3- با پگيريهاي مستمر شورا و امام جمعه محترم شهر ميلاجرد و جناب آقاي آصفري نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي و با واگذاري 3600 مترمربع زمين، و پيگيريهاي مجدانه و همكاري صميمانه حاج آقا مظفري رئيس كل محترم دادگستري استان مركزي، دادگاه عمومي بخش ميلاجرد در تاريخ 1393/7/15 افتتاح گرديد.

4- از اهم نيازهاي حياتي و ضروري، ارتقاء و ترميم محورهاي ارتباطي و مواصلاتي مي‌باشد كه با پيگيريهاي مستمر شورا و امام جمعه محترم ميلاجرد و با بازديد جناب آقاي محفوظي و نورزاد، معاونين محترم وزير راه و شهرسازي و مديركل محترم راه و شهرسازي استان در معيت جناب آقاي آصفري نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي و عنايت جناب آقاي رجايي نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي، محور ميلاجرد - فامرين و محور ميلاجرد - خنداب ترميم و محور ميلاجرد - محمودآباد با آزادسازي مسير عمليات اجرايي آغاز گرديد.

5- با توجه به اينكه مجوز تاسيس شاخه كميته امداد در ميلاجرد صادر شده و از طرف شورا زمين مورد نياز تامين گرديده، شاخه كميته امداد امام خميني(ره) بخش ميلاجرد داير خواهد گرديد.

6- با تامين فضاي مناسب در شهرداري نمايندگي ثبت احوال به شهرداري انتقال خواهد يافت و همچنين با پيگيري شورا، مسئولين محترم ذيربط نسبت به تجهيز ثبت احوال قول مساعد داده‌اند.

7- تقاضاي تامين اعتبار لازم جهت تكميل ساختمان جديد مركز بهداشت و درمان و درخواست تكميل چارت سازماني درمانگاه و تجهيزات و ملزومات پزشكي و انجام آزمايشات پيش از ازدواج، تسهيلات زايماني، دندانپزشكي و ارايه خدمات پزشكي به صورت شبانه‌روزي در مركز بهداشت و درمان ميلاجرد

8- با پيگيري مجدانه و مصرانه شوراي اسلامي و عنايت مديركل محترم و مسئولين خدوم بيمه سلامت استان مركزي، خدمات فرآيند بيمه‌گري(صدور اوليه، چاپ و تعويض دفترچه درمان) در شهر ميلاجرد مستقر گرديد.

9- پيگيري مجدانه و ملاقات‌هاي مكرر با جناب آقاي حسن‌بيگي معاونت محترم سياسي امنيتي استانداري مركزي و جناب آقاي فراهاني مديركل محترم سياسي استانداري جهت انتصاب بخشدار بومي براي ميلاجرد

10- ملاقات‌هاي مكرر با مسئولين و مقامات ارشد سياسي و امنيتي استانداري در خصوص رفع مشكلات و نارسايي‌هاي شهر ميلاجرد

11- درخواست حفر چاه عميق مشرف به باغات جهت مشروب نمودن 500 هكتار باغ انگور و كف‌شكني چاه‌هاي ششدانگي

12- تقاضاي يكپارچه سازي اراضي ششدانگي ميلاجرد

13- درخواست تامين اعتبار براي متقاضيان آبياري تحت فشار

14- درخواست احياء و تجهيز ساختمان دامپزشكي

15- درخواست تاسيس نمايندگي آموزش و پرورش

16- درخواست استقرار اداره برق و ساماندهي شبكه برق ميلاجرد

17- تقاضاي احداث ساختمان مجتمع اداري

18- درخواست ارتقاء و تجهيز نمايندگي ورزش و جوانان و احداث زمين چمن مصنوعي ميلاجرد

19- درخواست استقرار شعب بانك‌ها و موسسات بانكي و افزايش دستگاه‌هاي خودپرداز

20- تقاضاي احداث ساختمان كار و دانش و فني حرفه‌اي، تاسيس مدرسه صدرا و انتقال دو واحد آموزشي شبانه‌روزي از شهرستان به ميلاجرد

21- همكاري و مساعدت با هيئت محترم موسس و رياست محترم دانشگاه پيام نور جهت جلوگيري از ادغام دانشگاه كه متاسفانه موضوع ادغام در تاريخ 92/3/25 مطرح و به دانشگاه اعلام مكتوب گرديده است.

22- گردآوري و تدوين مطالبات مردم در عناوين مختلف در 29 صفحه و ارايه به فرمانداري شهرستان در قالب يك جلد دفترچه در اسفندماه سال 1392

23- در رابطه با امور وقف شهر ميلاجرد توسط شوراي اسلامي پيگيريهايي انجام شده كه در صورت حصول نتيجه متعاقبا اعلام خواهد شد.

24- تقاضاي ايجاد مركز فني حرفه‌اي

25- تقاضاي تامين اعتبار براي شهرداري جهت بهبود عبور و مرور و احداث پارك شهر

26- درخواست تقويت ستاد نماز جمعه در خصوص كف‌سازي حياط و پاركينگ بيت امام جمعه، محوطه‌سازي مصلي و تجهيز مصلي به سيستم گرمايشي و سرمايشي و پيگيري تامين اعتبار و احداث مصلي بزرگ شهر ميلاجرد

27- تقاضاي ارتقاء دفتر پست

28- پيگيري احداث ساختمان بانك كشاورزي

29- تقاضاي اجراي طرحهاي آبخيزداري ترجيحا در مكان‌هاي مسير طولاني رودخانه قورّه‌چاي(رودخانه خشك) و حوزه كوه و تپه‌هاي مشرف به ساري داغ و قره‌چاي(شور درّه)

30- درخواست و پيگيري بهسازي گلزار شهداي ميلاجرد

 

از مردم شهيدپرور شهر ميلاجرد انتظار مي‌رود با ارايه نظرات و پيشنهادات ارزنده، خادمين خويش را ياري فرمايند تا انشاءالله ميلاجرد را به جايگاهي كه شايسته و زيبنده‌اش هست، برسانيم. شايان ذكر است خادمين شما با سعه‌ صدر آمادگي دارند به انتقادات دلسوزانه و سازنده و ابهامات احتمالي شما شهروندان عزيز پاسخ دهند و اصلا ما معتقديم كه جامعه فاقد انتقاد، جامعه‌اي مرده است . قطعا انتقاد با برخورد مهربانانه و حسن خلق سازنده است.

در پايان از راهنماييها و ارشادات حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين حاج آقا محمدي امام جمعه محترم بخش ميلاجرد و از مساعدت‌هاي جناب آقاي مهندس مقيمي استاندار محترم مركزي، جناب آقاي حسن‌بيگي معاونت محترم سياسي امنيتي استانداري مركزي، جناب آقاي فراهاني مديركل محترم سياسي استانداري مركزي، جناب آقاي مهندس زنديه‌وكيلي معاونت محترم امور عمراني استانداري مركزي، جناب آقاي مهندس فرخي مديركل محترم دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري مركزي،جناب آقاي سليماني مديركل محترم  دفتر امور روستايي استانداري مركزي، جناب آقاي مهندس عاشوري معاونت محترم برنامه‌ريزي استانداري مركزي، جناب آقاي نظيفي مديركل محترم مديريت بحران استانداري مركزي، جناب آقاي آصفري نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي، جناب آقاي مهندس رجايي نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي، حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين حاج آقا مظفري رئيس كل محترم دادگستري استان مركزي، جناب آقاي دكتر جيريايي مديركل محترم بيمه سلامت استان مركزي، جناب آقاي ميرزايي مديركل محترم دفتر منابع انساني و تحول اداري استانداري مركزي، سركار خانم يادگاري مديركل محترم دفتر برنامه‌ريزي و بودجه استانداري مركزي، جناب آقاي دكتر طاهراحمدي رياست محترم دانشگاه علوم پزشكي اراك، جناب آقاي حسيني مديركل محترم ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مركزي، جناب آقاي يحيي مديرعامل محترم شركت شهركهاي صنعتي استان مركزي، جناب آقاي نصراله‌نژاد مديركل محترم راه و شهرسازي استان مركزي، جناب آقاي خسروي مديركل محترم ثبت احوال استان مركزي، جناب آقاي ناصري مديركل محترم كميته امداد امام خميني(ره) استان مركزي، جناب آقاي مهندس بابايي رياست محترم سازمان جهاد كشاورزي استان مركزي، جناب آقاي بازگير مديرعامل محترم شركت سهامي آب منطقه‌اي استان مركزي، جناب آقاي دكتر صفري معاونت محترم توسعه مديريت و منابع انساني استانداري مركزي، جناب آقاي دكتر رضايي‌پور مديركل محترم دامپزشكي استان مركزي، جناب آقاي مهندس شبيهي مديرعامل محترم شركت توزيع نيروي برق استان مركزي، جناب آقاي يوسفي مديركل محترم منابع طبيعي و آبخيزداري استان مركزي، جناب آقاي ميوه فرماندار محترم شهرستان، جناب آقاي اتابكي بخشدار محترم ميلاجرد و مديران و مسئولين محترم شهرستان و بخش ميلاجرد و جناب آقاي حيدري شهردار محترم ميلاجرد تقدير و تشكر مي نماييم.

مطالب مرتبط

نظر ها
افزودن جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
آدرس سایت:
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."