ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تَن رنجور حوزه درمان میلاجرد در انتظار نسخه شفابخش
پستارسال شده در: يکشنبه 8 بهمن 1396, 7:24 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4545 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11622 مرتبه
تشکر شده:
13046 مرتبه در 2743 پست ها

محل تولد: میلاجرد

با گذر زمان و با ارتقاء سطح علم و فناوری، مردم شهرستان کمیجان همانند مردم دیگر مناطق کشور انتظار دارند تا ضمن افزایش سطح کیفی خدمات ارائه شده در حوزه سلامت، شاهد توزیع عادلانه امکانات موجود در این عرصه هم باشند.


درمانگاه شبانه روزی بخش میلاجرد با ۱۷ اتاق در ۲ طبقه که توسط خیرین حوزه سلامت ساخته شد در اردیبهشت ۹۴ به بهره‌برداری رسید و روزانه پاسخگوی مراجعین بسیاری است.


البته این درمانگاه شبانه‌روزی به تنهایی پاسخگوی نیاز بیماران این شهر نیست چراکه از روستاهای دور و نزدیک برای دریافت خدمات درمانی ناچار به طی مسافت طولانی هستند که باتوجه به حجم بالای مراجعات، پذیرش همه مراجعه‌کنندگان امکان پذیر نیست. کم نیستند بیمارانی که با صرف ساعت‌های طولانی در صف نوبت‌دهی موفق به دریافت نوبت نمی‌شوند. 


یکی دیگر از مشکلات درمانگاه میلاجرد، کمبود نیروی سازمانی در بخش‌های مختلف است که نیاز به توجه جدی مسئولان دارد؛ علاوه بر آن مهم‌ترین مشکل این مرکز نبود داروهای مورد نیاز بیماران است به طوری که بسیاری از مراجعه‌کنندگان بایستی برای تهیه دارو به داروخانه‌های سطح شهر مراجعه کنند.


کمبود نیروی انسانی در بخش تزریقات و آزمایشگاه تشخیص طبی درمانگاه میلاجرد


محمدی یکی از مراجعین درمانگاه در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان با گله‌مندی از وضعیت نوبت‌دهی به بیمارن در این مرکز درمانی گفت: متأسفانه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ هر روز تنها پذیرش بیماران اورژانسی در این مرکز درمانی انجام می‌شود و این اجحاف در حق دیگر بیماران و مراجعه‌کنندگان به این درمانگاه است.


وی ادامه داد: عدم وجود نیروی تزریقاتی آقا در ساعت پیک اداری در واحد تزریقات برای مراجعین آقا و نیز عدم حضور نمونه‌گیر خانم در واحد آزمایشگاه از مهم ترین مشکلاتی است که مراجعه‌کنندگان با آن مواجه هستند که با حقوق شهروندی هم در تضاد است.یکی از بانوان میلاجردی گفت: متاسفانه فضای محیطی واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای از واحد مراقبت سلامت مادران باردار و شیرده مجزا نیست و این مسئله از سوی بسیاری از مراجعه‌کنندگان پذیرفتنی نیست.


به طور کلی می‌توان حوزه سلامت را مهمترین و اولین دغدغه زندگی روزمره مردم برشمرد که بایستی مسئولان شبکه درمانی شهرستان‌های مختلف نسبت به این موضوع غفلت نکرده و به دنبال ارتقاء کیفیت سلامت، خدمات‌رسانی مناسب، ایمنی و اجرای عدالت در قالب یک نظام هدفمند سلامت و درمان باشند. فرماندار کمیجان:


تجهیز آزمایشگاه درمانگاه میلاجرد به دستگاه «اتوآنالايزر»


سیامک سلیمانی فرماندار کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: درمانگاه میلاجرد از لحاظ زیرساخت ها و تجهیزات اوضاع مطلوبی نسبت به گذشته دارد؛ مهم‌ترین مشکل این درمانگاه عدم تکمیل چارت سازمانی است.


وی در ادامه افزود: با پیگیری‌های مستمر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در مرحله اخذ مجوز استخدامی هستیم که این مسئله خود نیز زمان‌بَر است، چارت سازمانی متناسب باید مصوب و ابلاغ شود تا امکان جذب نیروی استخدامی وجود داشته باشد.


فرماندار کمیجان تصریح کرد: درمانگاه شبانه‌روزی میلاجرد دارای تجهیزات مناسب در قسمت‌های مختلف است که ظرف چند روز آینده دستگاه «اتوآنالايزر» به آزمایشگاه درمانگاه افزوده می شود. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان:


پیگیر رفع مشکلات و مطالبات مردم هستیم/فعالیت شبانه‌روزی درمانگاه منوط به دریافت چارت درجه2


طیبه رضایی عارف مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در گفتگو با خبرنگار سلام کمیجان گفت: تمامی خدمات بهداشتي درماني در بخش خدمات پزشكي احیاء، دندانپزشكي، اورژانس پزشكي ۱۱۵، تزريقات، بهداشت خانواده، خدمات مامايي، آموزش آمادگي زايمان، مشاوره ترك دخانيات، بهداشت محيط و حرفه اي، آموزش بهداشت در این درمانگاه به مراجعه‌کنندگان ارائه می شود.


وی با اشاره به تجهیزات این مرکز درمانی افزود: درمانگاه میلاجرد مجهز به تمامی تجهيزات آزمايشگاهی، دندانپزشكي و آمبولانس بوده و همچنین دستگاه «اتوآنالايزر» از محل کمک‌های خیرین حوزه سلامت تهيه و در اختیار درمانگاه قرار گرفته است.


رضایی تصریح کرد: در این مرکز درمانی 32 پرسنل درمانگاهی و فوریت های پزشکی و نیز چهار پزشک بصورت شیفت در گردش و همزمان دو پزشک در ساعات اداری و پیک مراجعات ارائه خدمات انجام می دهند، همچنین در این مرکز ۳ ماما در واحد بهداشت خانواده و مامایی فعالیت مستمر دارند.


وی ادامه داد: در حال حاضر تا صدور ابلاغ چارت شبانه روزي درجه ۲، اين مركز به عنوان مركز تك شيفته محسوب شده و مي بايست مثل بقيه مراكز از ساعت ۸ الي ۱۶ به مراجعین خدمات ارائه دهد در حالي که برای رفاه حال مردم خدمات به صورت شبانه روزي و خلاف ضوابط ارائه مي شود.


مدیر شبکه بهداشت و درمان کمیجان به سیستم نوبت دهی بیماران از ساعت ۱۴ الی ۱۶ اشاره کرد و افزود: در ساعت ۱۴ الي ۱۶ بدليل لزوم ارائه خدمات بهداشتي در روستاهاي تابعه به صورت دهگردشی (فامرين، نهرپشته، امامزاده عباس و حسين‌آباد) به بيماران اورژانسي در این مرکز خدمات ارائه می‌شود.


رضائی گفت: با توجه به شيفت ۲۴ ساعته در گردش نيروهاي تزريقات و پانسمان مركز ميلاجرد، امكان اضافه كردن سه نيروي مجزا برای تزريقات آقایان وجود ندارد و مطابق دستورالعمل كشوري پزشك خانواده، دو نيرو به آزمايشگاه ميلاجرد تعلق مي گيرد كه به محض اتمام زمان خدمت قانوني يكي از نيروها، نسبت به جايگزيني نيروي خانم اقدام خواهد شد.


مدیر شبکه بهداشت و درمان کمیجان خاطرنشان کرد: تفكيك واحد بهداشتي برای ارتباط كاري و ارائه خدمات بهداشتي مشاركتي به گروه هاي هدف منطقي نیست، اما با توجه به درخواست مسئولان محترم بخش تفكيك صورت گرفته كه در صورت اختلال ارائه خدمات، از اين مركز سلب تكليف خواهد شد.  


منبع : سلام کمیجان


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (يکشنبه 15 بهمن 1396, 5:49 am)
 موضوع پست: دکتر طیبه رضایی عارف رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان
پستارسال شده در: يکشنبه 8 بهمن 1396, 9:27 am 
مدیر کل تالار
مدیر کل تالار
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:چهارشنبه 1 دی 1389, 10:09 am
پست ها :
4545 پست
محل سکونت:
تهران
تشکر کرده اید:
11622 مرتبه
تشکر شده:
13046 مرتبه در 2743 پست ها

محل تولد: میلاجرد

جوابیه دکتر طیبه رضایی عارف رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در خصوص انتقادهایی که از درمانگاه میلاجرد شده است.
دکتر طیبه رضایی عارف رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار #سلام میلاجرد مطرح کرد:

كليه خدمات بهداشتي درماني شبانه روزي (خدمات پزشكي احیاء، دندانپزشكي، اورژانس پزشكي 115، تزريقات، بهداشت خانواده، خدمات مامايي، آموزش آمادگي زايمان، مشاوره ترك دخانيات، بهداشت محيط و حرفه اي، آموزش بهداشت) در درمانگاه میلاجرد به مراجعه کنندگان ارائه می شود.

كليه تجهيزات كامل يك درمانگاه شبانه روزي(تجهيزات آزمايشگاه، تجهيزات دندانپزشكي، آمبولانس و...) دراین مرکز ارائه می شود.

 شبانه روز ۴ پزشک به صورت شیفت در گردش و همزمان دو پزشک در ساعات اداری و پیک مراجعات ارائه خدمات می دهند.
دو دندانپزشك در ساعات صبح وعصر در حال خدمت هستند ( در حاليكه طبق ضوابط فقط يك دندانپزشك تعلق مي گيرد)

در رابطه با موضوع عدم ارائه خدمات پزشکی در درمانگاه از ساعت 14 الی 16:
در حال حاضر با تدابیر مناسب در ساعات مذکور ارائه خدمات به موارد اورژانسی و غیر اورژانسی انجام می شود این  درحالیستکه قبلا به دلیل لزوم انجام دهگردشی توسط پزشک دوم در روستاهای تابعه مرکز میلاجرد (فامرین، نهرپشته، امام زاده عباس و حسین آباد) به ناچار امکان ارائه خدمات فقط به بیماران اورژانسی مرکز وجود داشت.

دستگاه "اتوآنالايزر" از محل خيرين سلامت كميجان تأمين شده و تا پایان ماه جاری جهت بهره برداری تحویل آزمایشگاه درمانگاه   می شود.

مطابق دستورالعمل كشوري پزشك خانواده، دو نيرو به آزمايشگاه ميلاجرد تعلق مي گيرد كه در صورت اتمام خدمات قانوني يكي از نيروها نسبت به جايگزيني نيروي زن اقدام خواهد شد.

مشکل دیگر اینکه به دلیل همجوار  بودن میلاجرد با همدان درمانگاه به مراجعین روستاهای همجوار استان همدان هم ارائه خدمت می نماید و این باریست مضاعف بر دوش پرسنل درمانگاه و شبکه بهداشت  چرا که سرانه لازم طبق جمعیت تخصیص مییابد.
تقاضا می شود مسئولین محترم بخش میلاجرد رایزنی های لازم را در رفع این مشکل با مسئولین استان همدان و بخش های همجوار انجام دهند.

بلوك زايمان طبق دفاتر گسترش و قوانين مرتبط تعلق نمي گيرد .( 3 ماما در واحد بهداشت خانواده ومامایی درمانگاه‌میلاجرد فعالیت دارند)

 در حال حاضر كمبود نيروي انساني خاصي وجود ندارد ( 26 پرسنل بهداشتي درماني مشغول ارائه خدمات ميباشد)
 چارت تشكيلاتي از وزارت متبوع در دانشگاه در حال پيگيري است (كه مستندات موجود است).

در حال حاضر تا صدور ابلاغ چارت شبانه روزي درجه 2 مركز، اين مركز بعنوان مركز تك شيفته بوده و مي بايست مثل بقيه مراكز ساعت كاري آن 8 الي16 باشد و بعد از آن فقط جهت بيماران اورژانسي ارائه خدمت نمايد، اين در حالي است كه جهت رفاه حال مردم خدمات بصورت شبانه روزي و خلاف ضوابط ارائه مي گردد.

كليه برنامه هاي بهداشتي (طبق بند يك) بيش از ساير مراكز انجام شده كه اخيراً پايگاه سلامت جديد آماده افتتاح مي باشد و در صورت تشكيل ساماندهی خيرين سلامت از طرف مسولین و  مردم و تامين منابع مالي و همكاري برون بخشي ميلاجرد اين مركز ساخت ساختمان پزشكان را در نظر دارد.

با توجه به شيفت 24 ساعته در گردش نيروهاي تزريقات و پانسمان مركز ميلاجرد، امكان اضافه كردن سه نيروي مجزا جهت تزريقات مرد نمي باشد.

 از اقدامات انجام شده در اين خصوص در حد توان جداسازي فضاي تزريقات و پانسمان آقايان و بانوان مركز مي باشد ( و همچنين نيروي زن نيز  ترجيح بر مرد دارد)

 تجهيز آمبولانس مركز به دستگاه دسي شوك/ ونتيلاتور در حال پيگيري و تأمين اعتبار مي باشد

 تفكيك واحد بهداشتي جهت ارتباط كاري و ارائه خدمات بهداشتي مشاركتي به گروه هاي هدف منطقي نمي باشد
ولي با توجه به درخواست مسئولين محترم بخش تفكيك صورت گرفته كه در صورت اختلال ارائه خدمات، از اين مركز سلب تكليف خواهد شد.

یقینا طرح مسائل در فضای مجازی روش مناسبی برای پیگیری موضوعات اداری نمی باشد لذا شایسته است جهت حصول نتیجه مطلوبتر بصورت کتبی و ضوابط  طبق اداری صورت گیرد.


_________________


بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم atabaki به خاطر این پست تشکر کرده اند
akbarabadi (يکشنبه 15 بهمن 1396, 5:48 am)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 2 پست ] 


مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. دیوار نویسی های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کمیجان با موضوع سلامت و بهداشت

Vahid Ashuri

0

113

يکشنبه 3 مرداد 1395, 1:33 pm

Vahid Ashuri نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. و اما کارآموزان میلاجرد....

maleki

3

271

سه شنبه 17 دی 1392, 9:00 am

maleki نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. پلان درمانگاه میلاجرد

jalali

0

302

يکشنبه 26 آبان 1392, 10:04 am

jalali نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. خبر خبر خبر درمانگاه میلاجرد شبانه روزی شد.

maleki

7

525

پنج شنبه 23 خرداد 1392, 9:56 pm

farzam نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. عکسهای جدید از درمانگاه میلاجرد

jalali

4

371

شنبه 22 شهریور 1393, 1:10 pm

atabaki نمایش آخرین ارسال

 


چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: بدون كاربران آنلاين


شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO