ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: ذکر یونسیه برای رفع گرفتاری ها
پستارسال شده در: يکشنبه 27 اسفند 1396, 5:52 pm 
ثبت نام کرده
ثبت نام کرده
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:يکشنبه 13 اسفند 1396, 8:13 pm
تشکر کرده اید:
2 مرتبه

محل تولد: میلاجرد

ذکر یونسیه

ذکر یونسیه , دعای یونسیه , معنی ذکر یونسیه , ختم ذکر یونسیه , b v d ksdi

ذکر یونسیه همانطور که از نامش بر میاد مرتبط با حضرت یونس علیه السلام ست. حضرت یونس سال های زیادی در قومش مردم را به پرستش خدای یگانه دعوت کرد ولی فقط ۲ نفر به خدا ایمان آورند. پس از گذشت ۳۳ سال حضرت یونس قومش را نفرین کرد.

در تاریخ مشخصی قرار بود که عذاب الهی نازل شود ولی مردم با توصیه های یکی از اصحاب حضرت یونس و دیدن نشانه های عذاب از ترس خدا توبه کردند و خداوند متعال عذابشان را متوقف کرد. وقتی حضرت یونس به شهر بازگشت و متوجه شد قومش عذاب نشده اند

عصبانی شد و سوار بر یک کشتی بدون اینکه از خداوند اجازه بگیرد از شهر خارج و راهی دریا شد. در دریا ماهی غول پیکری او را بلعید ( به طوری که به او آسیبی نرسید ) و زمانی که متوجه اشتباه خود شد با ناله و تضرع توبه کرد که توبه او در قرآن آمده است و به ذکر یونسیه مشهور شده است.

ذکر یونسیه

ذکر یونسیه : لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ

معنی ذکر یونسیه به فارسی : هیچ خدایی جز تو نیست ، تو منزه هستی و من از ستمکاران هستم.

ختم ذکر یونسیه

ختم های ذکر یونسیه از ۴۰۰ مرتبه شروع می شود و در رقم های مختلفی ( ۷۰۰ ، ۱۰۰۱ ، ۳۰۰۰ ، ۴۰۰۰ ، ۷۰۰۰ ) ادامه پیدا می کند. توصیه شده است برای ختم ذکر یونسیه بعد از نماز عشاء تا هر زمان از شب در حالت سجده انجام شود.

آثار و برکات ذکر یونسیه

پیامبر اکرم (ص) :

آیا به شما خبر دهم از دعایی که هرگاه غم و گرفتاری پیش آمد آن دعا را بخوانید گشایش حاصل شود؟

اصحاب گفتند : آری ای رسول خدا

آن حضرت فرمود : دعای یونس که طعمه ماهی شد « لا اله الا انت سبحانک إنّی کنت من الظالمین »

امام صادق (ع) :

عجب دارم از کسی که غم زده است چطور این دعا را نمی خواند « لَّا إِلَهَ إِلَّا أَنتَ سُبْحَانَکَ إِنِّی کُنتُ مِنَ الظَّالِمِینَ »

چرا که خداوند به دنبال آن می فرماید : فَاسْتَجَبْنا لَهُ وَ نَجَّیْناهُ مِنَ الْغَمِّ وَ کَذلِکَ نُنْجِی الْمُؤْمِنینَ « ما او را پــاسـخ دادیم و از غم نجات دادیم و این چنین مؤمنان را نجات می دهیم »

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: بدون كاربران آنلاين

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO