ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 
نويسنده پيغام
 موضوع پست: تلفظ صحیح Android و معنی کلمه Android چیست ؟
پستارسال شده در: جمعه 10 خرداد 1392, 11:08 am 
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
نماد کاربر
آفلاين
تاريخ عضويت:دوشنبه 7 اسفند 1391, 7:45 am
تشکر کرده اید:
2851 مرتبه

محل تولد: Arak

تلفظ صحیح Android  رو خیلی ها نمی دونن ! چرا ما ایرانی ها تا این حد نسبت به چیزایی که ازشون استفاده می کنیم بی تفاوت هستیم ؟

من شرکت ها ، فروشگاه ها و همینطور وب سایت های زیادی دیدم که محصولات اندرویدی رو می فروشن یا رایگان واسه دانلود گذاشتن اما متاسفانه اغلب شون تلفظ صحیح Android رو نمی دونن ! آندروید ؟!!! من توصیه میکنم هیچوقت از فروشگاهی که معنی و تلفظ صحیح محصولی که داره میفروشه رو هم نمیدونه ، خرید نکنید ! چطور میشه به کسی که حتی تلفظ صحیح محصولی که داره میفروشه رو نمیدونه، اعتماد کرد ؟ باور کنید بیش از ۵۰ درصد این بازی ها و نرم افزار هایی که این سایت ها و فروشگاه می فروشن یا رایگان واسه دانلود میذارن ، حتی یک بار هم تست نشدن و اصلا کار نمیکنن ! به قول معروف :

خشت اول چو نهد معمار کج       تا ثریا می رود دیوار کج

تلفظ صحیح کلمه Android

طبق وب سایت معتبر Forvo.com تلفظ صحیح کلمه Android ، اَندروید [æn.drɔɪd'] هست ! در ضمن برای اون دسته از عزیزانی که میگن تلفظ بریتانیاییش آندریده باید بگم که اینطور نیست ! آندروید رو ایرانیا از خودشون ساختن ! اگه باز هم قبول ندارید می تونید به وب سایت لغت نامه Cambridge یه سری بزنید و تلفظ صحیح کلمه رو با دو لهجه بریتانیایی و امریکایی گوش کنید .

تلفظ صحیح کلمه اندروید

معنی کلمه اندروید Android چیست ؟

در واقع Android یک کلمه یونانی و  متشکل از دو قسمت هستش :

Andros : به معنی انسان . [ a-nd ]

Oid : یه معنی مانند ، شبیه ، مشابه .

پس Android یعنی انسان مصنوعی یا همون آدم آهنی و یا رباط انسان نما.

در لغت نامه thefreedictionary.com کلمه Android اینطور تعریف شده :

در جایگاه صفت : دارای ویژگی های انسان .

در جایگاه اسم : آدم ماشینی (یا رباطی) که از مواد بیولوژیکی ساخته شده و شباهت زیادی به انسان دارد. در ضمن کلمه Humanoid نیز هم معنی کلمه Android است.

فیلم علمی – تخیلی Android

فیلم سینمایی Android محصول امریکا - سال 1982

فیلم سینمایی Android محصول امریکا – سال ۱۹۸۲

Android یک فیلم علمی-تخیلی آمریکایی و محصول سال ۱۹۸۲ است. این فیلم به کارگردانی ارون لیپستات و با بازیکلاز کینسکی است. این فیلم درباره دکتر Daniel و دستیارش Max 404 است که در سال ۲۰۳۶ در یک آزمایشگاه فضایی دارن رو یک پروژه غیر قانونی اندروید (رباط انسان نما) کار میکنند. دلم نمی خواد کامل تعریف کنم بهتره خودتون این فیلم علمی – تخیلی جذاب رو تماشا کنید.

در آخر از شما خواننده عزیز خواهش میکنم که قبل از استفاده از هر محصولی حتما درباره ش کمی تحقیق کنید ! اینترنت شاید کاملترین مجموعه اطلاعاتی بر روی کره زمین باشه پس ازش استفاده کنید تا حداقل اگر تولید کننده نیستیم مصرف کننده های آبرومندی باشیم !

اندروید چیست ؟

اندروید یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که در ابتدا برای وسایل الکترونیکی قابل حمل مثل گوشی و تبلت طراحی شد . در حال حاضر گزارش های ضد و نقیضی در مورد سیستم عامل اندروید برای کامپیوتر های شخصی نیز به گوش می رسد . این سیستم عامل در ابتدا توسط شرکت اندروید طراحی شده بود که گوگل اول روی آن سرمایه گذاری کرد و نهایتا این شرکت را در سال ۲۰۰۵ خرید .

پروژه اندروید در سال ۲۰۰۷ به موازات معرفی اتحادیه گوشی های اپن سورس از طرف گوگل ،  به طور جدی پیگیری شد . این اتحادیه شامل شرکت های نرم افزاری ، سخت افزاری و ارتباطی مثل ال جی ، سامسونگ ، موتورولا ، اچ تی سی ، انویدیا … و البته گوگل بود . اولین نسخه اندروید در اکتبر سال ۲۰۰۸ منتشر شد . در سال ۲۰۱۲ ، ۵۰۰ میلیون گوشی اندرویدی در دنیا فعال بوده و هست . تقریبا به جز شرکت اپل ،‌ گرایش مابقی شرکت ها به استفاده از اندروید کاملا مشهود است .

بستری ام کن به حرم!!!

دوست دارم که مرخص نشوم تا آخر

بالا
 مشخصات ارسال پيغام خصوصي E-mail  
کاربران زیر از شما کاربر محترم hadi asheri به خاطر این پست تشکر کرده اند
ariaazizi (جمعه 10 خرداد 1392, 2:54 pm), maleki (جمعه 10 خرداد 1392, 3:50 pm)
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

مباحث مرتبط
 مباحث   نويسنده   پاسخ ها   بازديدها   آخرين پست 
موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. کلاد چیست و نقش آن در سرور مجازی چیست

pooyan97

0

825

پنج شنبه 8 آذر 1397, 6:36 am

pooyan97 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. روش صحیح نصب و جا زدن بلبرینگ

niksadrasanat

0

681

دوشنبه 7 مرداد 1398, 9:07 am

niksadrasanat نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. —شیوه صحیح مطالعه

hosein

8

1695

سه شنبه 1 بهمن 1392, 6:57 am

hosein نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. یو پی اس چیست ؟

xavi8

0

1048

پنج شنبه 6 اردیبهشت 1397, 7:53 am

xavi8 نمایش آخرین ارسال

موضوع ناخوانده دیگری در این انجمن موجود نیست. استند رول آپ چیست؟!

mmddbt

0

631

سه شنبه 28 خرداد 1398, 7:56 am

mmddbt نمایش آخرین ارسال

چه کسي حاضر است ؟

كاربران آنلاين: bing [bot]

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد

جستجو براي:
انتقال به:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
MilajerdSoftwareGroup Powered by: M.S.G | base on: phpbb 3.0.12 | Persian translator: Maghsad
phpBB SEO